top of page

Drama / Historický USA, 2004

Asi vůbec nejpůsobivější zpracování pašijové předlohy v režii Mela Gibsona. Film kromě evengelií čerpá také ze zjevení Kateřiny Emmerichové. Zajímavé je sledování duchovního boje Ježíše se satanem, které poukazuje na pravou podstatu Ježíšova utrpení na kříži, tedy na spásu našich duší.  

TV seriál, USA / UK, 2013

Hollywoodské zpracování nejčtenější knihy na světě. Ačkoliv tvůrci tohoto desetihodinového seriálu mnohé biblické scény výrazně zdramatizovali, stále je to velmi povedené zpracování známých biblických příběhů. Začíná stvořením světa, pokračuje přes Noeho, Abraháma, Mojžíše, Davida a zvláště povedené je zpracování Nového zákona, kde autoři skvěle vyzdvihují příběhy jednotlivých postav a zasazují je do kontextu příběhu. Hudbu k seriálu složil známý skladatel filmové hudby Hans Zimmer. Příběh Nového zákona pak můžete shlédnout ve zkrácené filmové podobě s názvem Syn boží (Son fo God).

Drama / Historický, Francie, 2010

Uchvacující film o křesťanském klášteře v severní Africe. Skupina 8 francouzských bratří žije v poklidném soužití s místními do doby, kdy vše naruší islámští fundamentalisté. Úžasně vybarvuje postavy jednotlivých bratří s jejich slabostmi i silnými stránkami, komunitní soudržnost i v těžkých chvílích a pevné zakotvení v Bohu. Není to film, který by vás strhnul akčními scénami v holywoodském stylu, ale přesto je atmosféra filmu tak silná, že by se dala krájet. 

 

 

Please reload

bottom of page